Örgü Modelleri

Zincir Saç Örgüsü Nasıl Örülür?

Zincir Sac Orgusu Nasil Orulur

Zincir Saç Örgüsü Nasıl Örülür? ile alakalı konumuza hoş geldiniz.  Hanımlar genellikle bu örgü modelini bebek örgülerinde kullanmayı seviyorlar ama kendileri için hırka yapacakları zaman da kullanabilirler. Eğer sizde bu modeli yapmak istiyorsanız aşamalarımızı eksiksiz ve tam olarak uygulamalısınız. Sizlere aşamalarını anlatmaya başlıyoruz.

  1. Zincir saç örgüsüne başlangıç aşamasında 29 adet ilmek yapmalısınız. Sağ ve sol kenarlar olmak üzere 10 adet ilmeğin örgüleri ters olacaktır. Ortayı ise yapmanız gereken 9 adet ilmek ile düz örgü sayesinde 10 sırayı örmeniz gerekiyor.
  2. Bu aşamadan sonra 11.sıraya geleceksiniz. 11.sıra üzerinde ise 13 ilmek örmeniz gerekiyor. 3 adet ilmeği ise tek başına 9 sıra olarak örmeniz gerekip, uzatmalısınız.
  3. İlmiklerin sökülmemesi adına ise şişe takmanız gerekmektedir.
  4. Örmüş olduğunuz üç adet ilmeği ise kenarlarındaki üçerli ilmekler ile şişten çıkarmak gerekiyor.
  5. Sol tarafta yer alan şişi, sağ tarafta yer alan boş olan üç adet ilmiğe alıyoruz.
  6. Sol taraftaki şişin diğer taraf üzerinde kalmış olan 3 adet ilmiği almamız gerekmektedir.
  7. Bu aşamadan sonra yapılması gereken ise şişlerimizin tıpkı saç örgüsü gibi çaprazlama işlemi yapmanız gerektiğidir.
  8. Bu işlemlerin devamında ise hep önde tutmuş olduğunuz dokuz adet olan sıralı bir uzun kısmın yedek şişten çıkarılması gerektiğidir. Devamı olarak ise sağ tarafta yer alan şişimizin bu tarafa geçmesi gerekmektedir.
  9.  Bu işlemlerden sonra ise örgüye devam ettirilmemesi gerekmektedir. Bu işlemlerin devamında ise zincir saç örgüsünün 10 sıra halinde örülmesi gerekmektedir.

Bu şekilde tekrar halinde örneğimize uygun olarak işlemlere devam etmelisiniz. İşlemlerin doğru bir halde ilerlemesini istiyorsanız aşamaları tam olarak uygulamanız gerekiyor. İşlem sonrasında elinizde yer alacak olan zincir saç örgüsünün modeli sizlere sunmuş olduğumuz resim üzerindeki gibi olacaktır. Model üzerinde yer alan renge uyum sağlayarak ya da daha farklı renkler seçerek kendiniz karar verebilirsiniz.

Model Resmi

Yorum Yap