Örgü Modelleri

İşkembe Örgü Modeli Resimli Yapılışı

Iskembe Orgu Modeli Yapilisi

Bugünkü yazımız İşkembe Örgü Modeli Resimli Yapılışı hakkında olacak. Şimdiden kolay gelsin.

İşkembe Örgü Modeli, yapılan çalışma üzerindeki görüntüsünün son derece tok olduğunu ve genel olarak kullanımının örgü bebek hırkaları için ideal bir kullanım alanı olduğunu belirtmek isteriz. Ancak bebek battaniyesi için ya da bebek atkısı içinde rahat bir şekilde işkembe örgü modelini kullanabilirsiniz. En ilginç kullanım yeri olarak ise örgü çanta hazırlamak isteyenlerin rahat bir şekilde bu modeli kullanacağıdır.

Sizlere şu an işkembe örneğinin yapım aşamalarını anlatacağız.

  1. İşkembe örgü modelinin yapım aşamasına başlarken 11 ilmek ile başlamak gerekir.
  2. 1.sıra için yapmanız gereken ise ters örülmesi gerektiğidir.
  3. Ters örülmesi aşamasının 2 ters örgü, 1 boş almak ve 1 dola halinde devam eder. 1 ters örgü, 1 boş almak ile 1 dola ve son olarak 1 ters örgü ile ikinci sırayı tamamlamış olursunuz.
  4. 3.sıra için yapmanız gerekenler ise 1 ters örgünün yanında dolamış olduğunuz ilmeği boşa almanız gerektiğidir. Daha sonra ise 2 ters örgünün ve yine doladığınız ilmeği boşa almalısınız. Son iki ilmek kalacağından dolayı bu ilmekleri ters örmelisiniz.
  5. 4.sıra için ise 1 ters örmeniz ve takip etmiş olan 2 ilmeğin ise birlikte almanız gerekmektedir. Daha sonra ise 1 boşa almanız ve 1 dola takip etmiş olan 2 adet ilmeği ise birlikte almanız gerekiyor. Bu işlemleri yaparken sonunda kalan son 1 ilmeği ise ters örmeniz gerekmektedir.
  6. 5.sıra için yapmanız gereken hamleler ise 2 ters örgünün yapılması gerektiğidir ve dolamış olduğunuz ilmeği ise boşa almalısınız. Yine aynı şekilde 2 ters örgüyü yapmanız gerektiği ve doladığınız ilmiği ise boşa almanız gerektiğidir. Sıra sonunda yer alan son üç ilmeğin ise ters örülmesi gerektiğidir.
  7. 6.sıra için yapılması gereken ise 1 ters örgünün yapılması ve 1 ilmeği ise boş almalısınız. Daha sonra 1 dola şeklinde ilerlemelisiniz. Bunu takip eden son 2 ilmeği ise birlikte almanız gerekiyor. En son olarak ise 1 boş alıp, 1 dola yapmalısınız. Sıra sonunda ise yapmanız gereken 1 ilmiği tersten örmelisiniz.
  8. Sonraki sıralar için ise 3.sıra,4,5 ile 6.sıralar da anlattığımız şekilde tekrarlar yapmanız gerekmektedir.

Yorum Yap