Örgü Modelleri

Balık Şeklinde Örgü Lif Yapımı

Balik Seklinde Orgu Lif Yapimi

Bugün çocuklar için rahat bir şekilde liflenmek adına yapılan Balık Şeklinde Örgü Lif Yapımı hakkında bilgi vereceğiz. Bu modelin örgü halinde olması son derece sağlıklı olduğunun kanıtıdır. Bu lif modelini yaparken dilediğiniz şekilde lif ipi kullanmakla beraber sakallı ip de tercih edebilirsiniz. Kendi tercihinize kalmış bu durumla lifler ile fıstıklarda yapılabilir. Fıstıklar ile yapmak istemeyenler trabzan ile de örebilirsiniz. Trabzan ile örmek istediğiniz taktirde görüntü açısından daha iyi olacaktır. Daha kullanışlı bir lif örmek istiyorsanız fıstıkla örmek daha iyi olacaktır.

Balık Şeklinde Örgü Lif Yapımı

  1. Hızlı bir şekilde işe koyulmak adına 5 adet zincir çekmeniz gerekmektedir.
  2. 5 adet zincir yaptıktan sonra, zincirlerimizi halka haline getirmek zorundayız. Halka haline gelen zincirlere altı adet dörtlü grup halinde fıstıklar ile doldurmamız gerekmektedir.
  3. Birinci sıra bu şekilde bittikten sonra ikinci sıra için yapmamız gereken ilk şey farklı renge geçmek olacaktır. Sıra halinde bir örüp bir artırmamız gerekmektedir. Bu şekilde 12 adet fıstık yapalım.
  4. İkinci sıra da o şekilde bittikten sonra üçüncü sıra içinde aynı şekilde bir ör bir artır yapmamız gerekmektedir.
  5. Dördüncü sıramız için yapmamız gereken 17 sıra artırmadan örmek olacaktır.
  6. Bu hamleleri yaparken yuvarlak kese şeklini rahat bir şekilde aldığını göreceksiniz.
  7. Kesenin oluşumu sonrasında ise ikiye katlamak gerekmektedir. İkiye katladıktan sonra üçgen şeklinde bir kuyruk yapılarak birleştirilmelidir. Kuyruk yapılmasının amacı burada açıkların kapatılması için olarak belirlenmiştir.
  8. Üçgen lif yapımları sırasında belirli birtakım modeller olmaktadır. Bazılarında 6 parça halinde yapılan bu modeller vardır. Bu balık lif modeli üzerinde yapacağımız ise tek parça halinde olacaktır. Dilediğiniz şekilde eksiksiz olması adına adımları tam gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Anlatılan Modelin Resmi

Yorum Yap