Kendin Yap - DIY

Renkli PonPon Paspas Yapımı – DIY

Renkli PonPon Paspas Yapımı

Bayanların vazgeçilmezi el işi örnekleri ile hem zamanınızı değerlendirebilir hemde yaratıcı eserler ortaya koyabilirsiniz. Bu örneğimizde ise ponponlardan yapılmış başka bir renkli ponpon paspas modeli vardır. Çok uygun fiyatlara marketlerde bile bulabileceğiniz kauçuk üzerine bile yapabilirsiniz. Önceden hazırladığımız ponponları kauçuğun deliklerine sıkıca bağlayarakta yapabiliriz, ponponları birbirine tutturarakta yapabiliriz. Bu modelimizde ponponların kalın bir ip ile birbirine bağlandığını görmekteyiz. Son zamanlarda çok popüler olmuş bir modeldir. Yaratıcı hanımlar kendilerine kolay olan yöntemler ile farklı türlerini de yapabilir. Çocuk odası için ideal bir modeldir. Bebeğinizin cinsiyetine göre renkleri ayarlayabilir, yada sevdiği bir karakteri ponponlar arcılığı ile paspasınıza resmedebilirsiniz. Spor bir görünüme sahip olan bu model daha çok hollerde, çocuk ve genç odalarında kullanılabilir. Farklı bir dekorasyon yapmak isteyenlere ise renkleri birbirine uyan iki berjer arasına konulmasını tavsiye ederiz. Eğlenceli bir yapım aşaması olup kısa sürede tamamlandığı için yaparken canınız sıkılmayacaktır.

PON PON YAPIMI

Ponponun birden fazla yapım şekli vardır. Bunlardan biri resimdeki gibi olup diğer yöntem biraz daha kolaydır. Resimdeki şemada bu yöntem detaylı bir şekilde anlatıldığı için diğer yöntemden bahsetmek daha uygun olur.

İkinci yöntem: İki çubuk arasına ipi doluyoruz. Bu bir sandalye ayağıda olabilir bir masa ayağında da bu işlemi uygulayabilirsiniz. İpi önce bir ayağa bağlayıp sabitliyoruz. Ardından ipi bir öbür ayağa bir öteki ayağa olmak üzere döndürerek doluyoruz. Elimizdeki yumak bitene kadarda yapabiliriz, yapacağımız ponponun boyutuna görede yapabiliriz. İp bittikten sonra kalan ucu doladığımız ipin herhangi bir yerine bağlıyoruz. İpi döndürerek doladığımızda iki sıra ip oluşacaktır. Aradaki boşluğu birbirine bağlayacak şekilde, her  2 cm de bir ip ile bağlıyoruz. cm yi kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Doladığımız ip bitince bağladığımız iki ipin ortasından kesiyoruz. Ponpon için dolanan ipler bitene kadar aynı yöntem uygulanır. Kesim aşaması bittiğinde ponponlar karşımızda duruyor olacaktır.

Yorum Yap