İğne Oyası Modelleri

Parmakla Yapılan İğne Oyası

Parmakla Yapilan Igne Oyasi

Parmağınız üzerinde yapılan iğne oyası rahat bir şekilde yapılacak olan modelin hoş bir görüntüye sahip olduğunu belirtmek isteriz. Her zaman aynı tip modeller üzerinden çalışmaktan sıkıldınız ya da bunaldıysanız tam olarak deneyebileceğiniz bir modeli sizlere anlatacağız. Parmaklarınızı rahat bir şekilde kullanacağınız bu modelde, yapılış aşaması sırasında iğne kullanmanız gerekmektedir. İğnenin yanında çoğunlukla parmağınızı kullanıyorsunuz. Parmağınızı kullanmanız yeni bir model için çok farklı bir çalışma şekli olarak karşınıza çıkacaktır. Sizlerin de modeli rahat bir şekilde yapmak istiyorsanız aşamaları tam ve eksiksiz bir biçimde yapmanız gerekmektedir.

Yapım Aşamaları:

1) Hangi renkte yapmak istediğiniz ipi baş parmağınıza sarıyorsunuz. Parmağa sarılan ipe farklı bir renkte olan ip ile bağlıyorsunuz. Resim üzerinde kullanılan renklerde beyaz bir havlu için renk tutumu gerçekleştirilmiştir. Sizlerin de öyle bir düşüncesi var ise resim üzerinde yer alan renkleri kullanabilirsiniz.

2) Bağlanan ipin üzerine bir adet bağcık attıktan sonra kısa bir model çıkarmanız gerekmektedir.

3) İlk hamlede gerçekleştirilen bağlama işlemi üzerinden yaptığınız modeli birleştiriyorsunuz.

4) Model üzerinden yapılan bu hamleden sonra, parmağınız ile sarılan ipin ortasından bir bağcık geçirip üst kısmına ayrı bir model daha çıkarıyorsunuz. Modellerin bu şekilde çıkarılması ile farklı bir görüntü sağlamış olacaksınız.

5) Resim üzerinde görmüş olduğunuz şekilde kuşağa bağlamanız gerekmektedir. Kuşağa bağlama işlemi sırasında farklı bir renk tonu kullanmanız kuşak ile model arasında bir ahenk yaratacaktır. Bu sayede isterseniz bir havluya ya da yazmaya bu işlemi yaptığınız da çok farklı bir hava katacaktır. Renk seçimlerini resimdeki gibi yapmanızla beraber, dilediğiniz şekilde de renkler seçebilirsiniz. Bu modelin kullanımı genel havlu kenarları için kullanılmaktadır. Ancak sizler dilerseniz yazmanız içinde bu modeli rahat bir şekilde modelleyebilirsiniz.

Yorum Yap