Havlu Kenarı Modelleri

Kolay Havlu Kenarı Modeli Yapım Aşamaları

Kolay Havlu Kenari Modeli Yapim Asamalari

Kolay havlu kenarı yapmak isteyenler için Kolay Havlu Kenarı Modeli Yapım Aşamaları sizlere burada anlatacağız. Bu model üzerinden rahat bir şekilde havlu kenarlarınızı süsleyebilirsiniz. Sizlere bu işleme başlamadan önce gerekli olan malzemeleri söyleyelim. Dantel ipliği almanız gerekmektedir. Dilediğiniz şekilde farklı renklerde olması gerekiyor. Dantel tığı ve makas diğer malzemeler olarak belirlenmiştir.

Havlu kenarı modeli yapım aşamaları şu şekildedir;

  1. Öncelikle belirlemiş olduğunuz ana renginiz sayesinde havlu kenarınızı boydan boya olacak şekilde 3 adet zincirli bir delik sırası oluşturmanız gerekmektedir.
  2. Diğer bir sırayı ise delikli sıralar halinde devam etmeniz gerekmektedir.
  3. Bu delikli sıraların yapılması sırasında üzerine gelecek şekilde dizayn etmeniz gereken sıralar 5 sıra halinde devam etmelidir.
  4. Resim üzerinde yer alacak şekilde yukarıya doğru bir dolgular oluşturmanız gerekmektedir. Resim üzerinden dikkatli bir şekilde baktığınız taktirde o farkı göreceksiniz.
  5. İlk beyaz olan delikli bir sıranın boş kalacaktır. Bu şekilde her 4 delikten birine 4 adet zincirle başlamanız gerekmektedir. Buralara 4 adet dolgu doldurmanız ve birer yana kaymanız gerekiyor. Yana kaydıktan sonra yukarıya doğru bir 4 adet dolgu yaparak yukarı çıkmanız gerekmektedir.
  6. Resim üzerinde yer almış olan son dört şekli ise mini bir çiçek halinde oluşturmanız gerektiğidir.
  7. Son aşamalarda ise yeniden aynı şekilde alt kısımdan diğer bir renk ile aynı işlemleri tekrarlamanız gerekmektedir
  8. Son sıra içerisinde yer alan çiçeği bir önce halde yaptığınız çiçek ile birleştirmeniz gerekmektedir. Bunu kesinlikle unutmayınız. Sizlerde bu hamleleri sıralı ve düzgün bir şekilde yaptığınız taktirde kolay olarak havlu kenarı yapmış olursunuz.

Sizlere anlatmış olduğumuz doğru yaptığınız taktirde resimde yer alan bir model elinizde olacaktır.

Model Resmi

Yorum Yap