Havlu Kenarı Modelleri

Çilek Desenli İğne Oyasının Yapımı

Cilek Desenli Igne Oyasinin Yapimi

Bu yazımız içerisinde sizlere anlatacağımız modelin Çilek Desenli İğne Oyasının Yapımı olduğunu belirtmek isteriz.

Sizlerinde fotoğraf üzerinden yer alan bir desen gibi yapmak isterseniz aşamaları tam ve eksiksiz olarak ilerlemelisiniz. Yazma için kenarlarının son derece süslü bir hale gelmesi gerekmektedir. İğne oyası sırasında motifleriniz çilek desenli olacaktır. Bir adet olarak aldığınız yazmanın kenarlarına 1 sıra halinde zürafa yapmanız gerekmektedir. Zürafa yapmanız ile desenin yapılış aşaması başlamış olacaktır. Yazma kenarlarında yapılan her çilek deseni sırasında 4 tane boş bir zürafa olması gerekmektedir. Zaten desenleri yaparken bu işlemi sizde göreceksiniz. Elinizin ne kadar sık bir çalışma azmine sahip olmasından dolayı bu 4 sayısını isterseniz artırabilir, isterseniz azaltabilirsiniz. Burada karar size bağlı olacaktır. 4 adet yaptığınız taktirde 5. bir zürafanın üzeri için yapmanız gereken ise 5 tane orta büyüklükte bir kirpik örmeniz gerekmektedir.

Çilek üzerinde yer alacak olan yeşil renginin bitirilmesinden sonra ise yapmanız gerekenler arasında;

  1. Hızlı bir şekilde ip değiştirmeniz gerekmektedir.
  2. Çileğin kırmızı kısmını yapmak için kırmızı ip seçimi yapmalısınız. Kırmızı ipi aldıktan sonra kirpikler üzerinden 1 sıra olması gereken bir zürafa yapmanız gerekmektedir. Daha sonraki işlemler için ise oyanın ters yüzüne ait olan kısmı çevirmeniz gerekmektedir.

Oyanın ters kısmına ise zürafanın orta kısmını hızlı bir şekilde çıkmalısnıız. Hızlı bir şekilde çıktıktan sonra oraya düğüm atmanız gerekmektedir. Bu sırada ise 1 sıra halinde yürütülmesi gereken zürafa sırasını örmeye devam edeceksiniz. İlk sıra içerisinde yer alan 4 adet iken 2.sıra içerisinde yer alan sayı ise 3 olarak belirlenecektir. Sizlerde tam olarak çilek desenli oya yapmak istiyorsanız bu aşamaları gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Anlatılan Model Resmi

Yorum Yap